Idea Innovation

(0216) 706 70 72 

YAZILIM

Yazılım

Yazılım, bilgisayarları çalıştırmak ve belirli görevleri yürütmek için kullanılan bir dizi talimat şeklinde özetle tanımlanmaktadır. Veri veya programlamadan oluşan yazılım bir cihazda çalışan uygulamalara, komut dosyalarına ve programlar için kullanılan ve pek çok alan için geliştirilebilen bir kavramdır.

line

Mobil Uygulama

Tablet ya da akıllı telefonlara göre yapılan yazılımlara denilmektedir. Bu uygulamalar Android ve İOS işletim sistemine göre yapılmaktadır. Mobil uygulamalar erişilebilirliği açısından en çok tercih edilen uygulama türlerindendir.

 
line

Masaüstü Uygulamaları

Tüm işletmelerin ihtiyaç duyacağı masaüstü uygulamaları, son kullanıcının makinesi üzerinde çalışan yazılımlardır. Bu yazılım uygulamaları gerekli olan tüm sistem kaynaklarını son kullanıcı makinesindeki işletim sisteminden alarak çalışmaktadır.

Uygulama yazılımları çoğunlukla bir işletim sistemi altında çalıştırılmak üzere hazırlanmaktadır. Uygulama yazılımlarının bir donanım üzerinde hatasız çalışmasını sağlayan zemin programlarına sistem yazılımı denir.

line

Web Uygulamaları

İnternet tarayıcılarını istemcisi olarak kullanan, seçilmiş işlevleri yerine getiren bilgisayar programları olarak da bilinmektedir. İstemci bu bağlamda, sunucu bilgisayarlar üzerinden hizmet alan, kullanıcı bilgisayarlarını ifade etmektedir.

line

Özel Yazılım

İşletmelerin kendi yapılarına uygun yazılımlar tespit edilip ihtiyaç olan yazılımı masaüstü, web ya da mobil platformlarda tasarlanıp oluşturulmasıdır.

Seri üretimde zaman kaybı ve hata payını minimuma indiren ve maliyet analizi konusuda en doğru sonuçları veren raporlar almamızı sağlar.