Idea Innovation

(0216) 706 70 72 

FIREWALL

Firewall

İnternet zararlı yazılımların dolaştığı bir yer ve dolayısıyla internete bağlanan her cihaz teknik olarak tehlike altında.
Peki bilgisayarımızı , tabletimizi veya akıllı telefonumuzu bu tehlikelere karşı nasıl koruyacağız ?
Birçok insan anti virüs yazılımlarının tek başına güvenliği sağlamak adına yeterli olduğunu düşünüp firewall yazılımını gözardı ediyorlar. Güvenlik duvarları erişimi olmayan internet kullanıcılarının internete bağlı özel ağlar da arayüz oluşturmamasını sağlamak için kullanılır. Bir ağ veya bilgisayar ile internet gibi farklı bir ağ arasına bir güvenlik duvarı yerleştirilir.
Bilgisayara veya ağa gelen ve giden ağ trafiğini kontrol eder. Böylece internet bağlantısı yapan kullanıcıların güvenlikleri sağlanır.

Firewall’ın kuruluşunuza artıları ;

sss
line

Firewall

Idea Innovation olarak internet ağı güvenliğini sağlamak için sunduğumuz firewall çözümlerimizle bilgisayarınızı tabletinizi veya akıllı telefonunuzu internette yer alan veri tabanlı zararlı yazılım tehlikelerine karşı korur. Firewall kullanmanız için pek çok sebep vardır. Bunlardan en önemlisi ağ güvenliğinizin sağlanmasıdır. Doğru firewall cihazını seçmede bazı faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Her firmanın lokasyonu ve internet alt yapıları birbirinden farklıdır. Doğru ürün seçimi yapmada internetin hızı, türü ve internet hattı sayısı önemlidir. İnternet erişimine açık bir bilgisayar kullanıyorsanız ve bilgisayarınız doğru olarak korunmuyorsa bilgi güvenliğiniz tehlikede demektir. Firewall, internet trafiğini kontrol altında tutmak için tasarlanmıştır. IP filtreleme, web filtreleme, port filtreleme ve içerik filtreleme gibi farklı filtreleme özellikleri vardır.