Web Hosting ve CRM

Hosting Nedir?

Hosting, web sitelerin aralıksız bir şekilde internet üzerinde aktif olarak hizmet vermesini, yayında kalmasını sağlayan; son derece güçlü donanım ve yazılımsal bir alt yapıya sahip olan bir web sitesi yayınlama hizmetidir. Web sitesine ait sayfalar, hosting adı verilen web sunucularına aktarılır ve domain tanımlamaları yapılarak yayına hazır hale getirilir. Yani web sitesine ait sayfalar, hosting içerisinde tutulur ve bu sayede de web sitenizin geneli dünya genelinde kesintisiz olarak ulaşılabilir olur.

Hosting Kullanılma Amacı Nedir?

Hosting için yaptığımız tanımdan da anlaşılacağı üzere, hosting hizmetinin kullanılmasındaki temel amaç, ilgili web sitenin dünyanın her yerinden 7/24 ulaşılabilir olmasını sağlamaktır. Bu yüzden web sitenizin daimi olarak erişilebilir olmasını istiyorsanız, hosting hizmeti satın almalısınız. Kullanılan web sitenin hangi amaçla kurulmuş olduğu, hangi alanla ilgili alan yaptığı gibi durumlar, hosting hizmeti kullanma gerekliliğini ortadan kaldırmaz. Hosting hizmeti kullanılmasının diğer amaçlarından bir tanesi de oluşabilecek data kayıplarına karşı önlem almaktır. Hosting sistemi sayesinde düzenli olarak veriler yedeklenir ve bu sayede meydana gelebilecek veri kayıplarından kaynaklanacak zarar minimum seviyeye indirilir.

Hosting Seçenekleri Nelerdir?

Wordpress Hosting

Dünya genelinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan WordPress için hosting hizmeti almak zorunludur

Dedicated Server

Hosting çeşitleri ile kıyaslandığında, en büyük ve en güçlü hizmeti veren hosting çeşidi olduğu söylenebilir. Verilerini bu hosting çeşidinde barındıran web siteleri, son derece hızlı bir şekilde çalışırlar.

Linux Hosting

PHP, MySQL, Phyton gibi açık kaynak anlayışına dayalı olarak geliştirilen web siteleri için son derece uygun bir hosting çeşididir.

Bulut Sunucu

Amacı fark etmeksizin bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, etkileşim oranı arttıkça, web sitesi yoğunluktan dolayı daha fazla yer kaplamaya başlar. Bu durumda web site hızının yavaşlamaması için daha yüksek bant genişliği sunan bir sunucuya geçiş yapılmalıdır.

Windows Hosting

Kolay ve esnek web yazılımları geliştirilebilmek için son derece uygun bir hosting çeşididir.

Kurumsal Hosting

Hosting çeşitlerinden bir diğeri olan kurumsal hosting, yüksek e-posta kotası ve güvenlik seviyesine sahip bir hosting çeşididir.

Neden Hosting Satın Almalıyım?

Hosting satın almanız için birçok gerekli neden bulunmaktadır. Başlı hosting satın alma gerekliliklerinizi aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Hizmetlerinizi anlatan bir web sitesi açarak, hedef kitlenizden daha fazla sayıda kişiye seslenebilmek için,
  • Ürün ya da hizmetinizi e-ticaret sitesi üzerinden satabilmek için,
  • Kurumsal kimliğiniz doğrultusunda işletmenize özel bir e-posta hesabı açmak için,
  • Bireysel olarak verdiğiniz hizmetleri, uzman olduğunuz alandaki yetkinlikleri duyurabilmeniz için,

Farklı temalara sahip web siteleri açarak, Google reklam gelirlerinden pay alabilmek için

Hosting Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenmektedir?

Hosting fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hosting fiyatlarını özellikle web sitesinin fiziksel sunucularında ayrılmış olan RAM, işlemci ve SSD disk alanı gibi kaynakların boyutu etkiler. Web sitesi için ayrılan kaynakların boyutu arttıkça, fiyatlandırma da artar. Hosting fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise, belli bir sunucuda maksimum olarak kaç adet web sitesinin barındırılabileceği sınırıdır. Her hosting paketi farklı ihtiyaçlara göre hazırlanmaktadır. Dolayısıyla kendiniz ya da işletmeniz için en uygun hosting paketini kolaylıkla bulmanız mümkündür.