İRTİBAT +(90) 462 800 0 888

Sanallaştırma Teknolojileri

Sanallaştırmanın genel amacı, ölçeklenebilir iş yükünü geliştirirken yönetimsel görevleri merkezileştirmektir.

Sunucu Sanallaştırma

Bilişim altyapınızın sanallaştırılması mevcut donanımlarınızın verimliliğinin, utilizasyonunun ve esnekliğinin arttırılmasının yanı sıra maliyetlerinizin azaltılmasını sağlayacaktır.

Uygulama Sanallaştırma

Uygulamanızı sunucu üzerinde çalıştırın, erişenlerin tümü kendi cihazlarının performansından bağımsız olarak sunucudan alınabilecek maximum performans ile çalışsın.

Masaüstü Sanallaştırma

PC’lerde, sürekli olarak, her işletim sistemi ve uygulama versiyonu için ayrı güncelemeler, yamalar, kullanıcı verilerinin güvenliği ve yedeklenmesi ile ayrı ayrı uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.


Sanallaştırmanın Yararları


Tek merkezden yönetilebilen tüm sanal sistemler daha az personel ile daha kolay ve hızlı şekilde yönetilebilir. Yeni bir sunucu oluşturmak, yedekleme, yedekten kurtarma işlemleri dakikalar içerisinde tamamlanır.

Sanal makineler donanımlardan bağımsızdır, bu nedenle üzerinde çalıştıkları fiziksel sunucular arasında geçiş yaparken sanal makinenin kapatılması gerekmez ve kesintisiz olarak yer değiştirebilir.

İlk olarak elde bulunan fiziksel kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına olanak verir, bununla birlikte fiziksel sunucu sayısı azalır dolaylı olarak sahip olma maliyetleri düşer.

Sunucu sayısının azalması ile bağlantılı olarak, büyük veri merkezlerine ihtiyaç kalmaz, soğutma, kablolama, network cihazları ve elektrik maliyetleri de minimuma indirilir.

Herhangi bir problem anında, sanal sunucuları çok hızlı bir şekilde yeniden çalışır duruma getirebilme imkanı vardır.Merkezi yönetim ile tüm sunucuları tek bir merkezden izleme ve raporlama imkânı sağlanır.

Bilgisayar işlemci gücü için, kullanıcıların sadece gerektiği kadar ödeme yapabilmesi avantajı olarak görülebilir. Sanallaştırmanın genel amacı, ölçeklenebilir iş yükünü geliştirirken yönetimsel görevleri merkezileştirmektir.