Kurumsal

Hakkımızda

Bilgi teknolojileri sektörünün en deneyimli kuruluşlarından birisi olan İDEA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 2004 yılından bu yana kamu ve özel sektör müşterilerinin bilgi teknolojilerinde ihtiyaç duydukları donanım, yazılım çözümlerini ve hizmetlerini sağlamaktadır.

Anahtar teslimi proje anlayışı ile sistem entegrasyon projeleri, donanım ve yazılım satışı, kurulum, sistem desteği, lisanslama, bakım hizmetleri, bulut çözümleri, yönetim yazılımları, özel yazılım geliştirme, proje yönetimi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Birçok teknoloji firmasının Çözüm Ortağı olarak Sunucu, Storage ve Yazılım ürünleri ile Cisco Çözüm Ortağı olarak sunucuları ve ağ ürünleri ile ilgili sistem entegrasyon projeleri gerçekleştirmektedir.

İletişim teknolojileri tarafında Turkcell, Turkcell Superonline, Vodafone ve Türk Telekom çözüm ortağıdır.

Lenovo, Microsoft, VMware, Citrix, Red Hat, Suse, CheckPoint, TrendMicro, vb. birçok teknoloji firmasının ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

AIX ve Linux işletim sistemleri, Sanallaştırma & Konsolidasyon, Güvenlik, Yedekleme, Replikasyon ve Tekilleştirme, Kümeleme (Cluster), IP Telefon ve IP Kamera, Video Konferans alanlarında deneyimli kadrolarımızla çözümler gerçekleştirmektedir.

Kendi geliştirdiğimiz Yönetim Yazılımları ile müşterilerimizin kurumsallaşmalarına ve verimli çalışmalarına katkı sağlamaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üreten İDEA’ yı rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin Yüksek Standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış projeleridir.