Entegrasyon Çözümleri

Sistem entegrasyonu için derin bir bilgi birikimi ve deneyim ihtiyacı gerekmektedir. Bu ihtiyaç yalnızca bir teknolojik alandan oluşmamakta olup, bilgi teknolojilerindeki birçok farklı alan uzmanlığını içermektedir. Altyapı uzmanlığı, network uzmanlığı, sistem uzmanlığı, yazılım uzmanlığı bu kategoriler içerisinde gösterilebilir.

System Center yönetim ailesi, iş dünyasında en büyük ve karmaşık yapıları yönetmek için sistem tutarlılığı, güvenilirlik ve ölçeklendirilebilirlik sağlar.Her boyuttaki kuruluş için ideal bir çözümdür ve görevleri otomatik hale getirmek için tasarlanmış bir yapısı vardır.Aynı zamanda riskleri en aza indirgemek için modelleme ve uygulama sanallaştırması sağlar.

System Center Configuration Manager

 • Değişen Yapıya Ayak Uydurma
  System Center ailesinin genişletilebilirdir, altyapı ve kullandığımız teknoloji değiştikçe system center ürünlerinide gelişmeleri destekleyecek şekilde konfigüre edebiliriz.
 • Daha Az Efor İle Daha Başarılı İşler
  Kaynak kullanımını optimize eder, yönetim işlemlerini otomatikleştirerek zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar
 • Özelleştirilebilir Yönetim
  Active Directoryden DNS hizmetine kadar tüm hizmet, servis ve uygulamaları merkezi olarak gözlemleyebilir, raporlarını alabilir, sorun teşhisi yapabiliriz.Altyapımız hakkındaki bilgilere anında, doğru ve eksiksiz bir şekilde erişebiliriz.Yazılım, hizmet, servisler gibi tüm yönetimsel ağımızı kategorize edebilir, özelleştirebilir ve farklı kurallar çerçevesinde yönetebiliriz.
 • Windows Entegrasyonu
  System Center ailesi,Biztalk Serverden , SharePoint’e, Server 2008 R2 den Windows 7’ye kadar tüm ürün ve teknolojileri dahil olmak üzere mevcut sistemlerimizle entegre olur.

Active Directory

Şirket networkü içinde; bir dosyaya erişecek (izinleri olan) kullanıcıların tanımlanması gibi. İzinlerin yanı sıra Active Directory’de önemli şey kimlik denetimi (authentication) işlemidir. Kimlik denetimi sistem giriş ve yapılan işlemleri kullanıcı bazında kısıtlanmasında diğer bir deyişle yalnızca yetkili kullanıcıların network’ü kullanmasını sağlar.

Active Directory’nin sağladıklarını şu şekilde sıralayalım:

 • Network’ün domain olarak adlandırılan birimler (alanlar) halinde düzenlenmesini sağlar.
 • Kullanıcı ve grupların listesini merkezi olarak tutar.
 • Kimlik denetimi (authentication) sağlar: Kullanıcı ve grupların ancak gerekli izinlere sahip olması durumunda kaynaklara erişmesini sağlar.
 • Domain içindeki nesnelere, birçok özelliklerinden aranarak bulunmasını sağlar.
 • Domainin OU adı verilen alt parçalara bölünmesini sağlar. Daha küçük bu birimler, yönetimin delege edilmesini sağlar.
 • Belli yönetim işlemlerinin yetkilendirilmesi sağlanır.